Günümüzde İngilizce öğrenmenin önemi yadsınamayacağı gibi çocuklar için İngilizce görsel eğitim konusunun önemi de yadsınamaz elbette. Birden fazla dil ile büyüyen çocuklar diğer çocuklara göre gelişimini daha iyi tamamlar ve olaylara karşı daha objektif yaklaşır. Peki çocuklar için İngilizce görsel eğitim nasıl olmalıdır? Makalenin devamını okuduktan sonra bu konu hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

Çocuklar İçin İngilizce Görsel Eğitim

Çocuklar İçin İngilizce Görsel Eğitim

ÇOCUKLAR İÇİN İNGİLİZCE ÖĞRENME VİDEOLARI #1 MEYVELER VE SEBZELER

Çocuklar Neden İngilizce Öğrenmeli?

Çocukların küçük yaştan itibaren İngilizce öğrenerek büyümesi son derece avantajlı bir durumdur. Öyle ki birçok ebeveyn görsel ve duyusal eğitimleri görmesi için çocuğunu kurslara yazdırır. Fakat evde kendi kendine İngilizce öğrenmek mümkündür.

Bunun faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • İngilizce bilen çocukların beyinlerinde gözle görülür değişiklikler olur.
  • Daha fazla arkadaş edinme becerisi kazanır.
  • Yeteneklerini gerek anadillerinde gerek yabancı dillerde geliştirmesini sağlar.
  • Empatiyi ve kültürü arttırır.
  • Bilişsel düşüşün önlenmesine yardımcı olur.

Çocuklar için İngilizce görsel eğitim oldukça yararlı bir uygulama olup bu tarz faydaları beraberinde getirir. Çocuğun ileriki dönemlerde karşılaşacağı sorunları daha iyi odaklanıp çözmesinde faydası vardır.

ÇOCUKLAR İÇİN İNGİLİZCE ÖĞRENME VİDEOLARI #2 HAYVANLAR – ENGLISH FOR KINDERGARTEN

İngilizce Görsel Eğitim Yolları

Yaşları küçük olan bireyler ebeveyn dahilinde yabancı içerikler izleyebilir, dinleyebilir ve hatta okuyabilirler. Günümüzün gelişen dünyasında dil öğrenmek adına her türlü imkandan yararlanmak mümkün. Örneğin herhangi bir siteden satın alacağınız görsel eğitim seti sayesinde küçük yaşlardaki çocuğunuza gelişiminin tamamlanması için yardımcı olabilirsiniz. Üstelik yalnızca İngilizce değil birçok dili rahatlıkla öğrenip kullanmasında faydanız dokunabilir.

MİDYO  Çocuğunuza yemek yedirirken teknoloji ile oyalamayın

Çocukların Görsel Eğitim Sırasında Beyni ve İngilizce

Yabancı bir dil öğrenme esnasında kimileri öğrenme yönteminin görsel olduğunu söyler kimileri ise duyusal. Hatta öyle ki öyküleştirme yoluyla öğrenen bir kesim bile vardır. Küçük yaşta öğrenilen İngilizce görsel eğitimle daha iyi bir seviyeye gelir. Bu noktada birey eşyaları yalnızca dil ile tekrar etmekle kalmaz hafızaya da kazımış olur. Bu sayede küçük yaşta bilişsel zeka artar ve olayları kavrama becerisi gelişir. Kişilerin en fazla tercih ettiği yol görsel eğitim setlerini satın alarak uzun vadede yarar sağlamaktır.

Çünkü günümüz kurslarında faydalı etkinler veriliyor olsa da en önemli eğitim evde verilen eğitimdir şüphesiz. Sizler de görsel eğitim setlerini satın alarak çocuğunuzun İngilizce gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Üstelik birçok dilde fayda sağlayan bu setlerde diğer yabancı dilleri öğrenmek de mümkün. İngilizcenin mantığı ve objektifliği daha küçük yaşlardan itibaren sağlayabilmesi görsel eğitimin en önemli unsuru olabilir. Faydasını görmek için birlikte öğrenme yolunu seçmeli, görsel eğitimlerde olabildiğince ona destek olmalısınız.

ÇOCUKLAR İÇİN İNGİLİZCE ÖĞRENME VİDEOLARI #3 EŞYALAR – ŞEN DOSTLAR

Çocuklar İçin Görsel İngilizce Öğrenmenin Yolları

Küçük yaştaki çocukların İngilizce öğrenmesini sağlamak için çok fazla yol vardır.

Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Çizgi film yardımıyla görsel zeka pekiştirilebilir.
  • İngilizce oyunlar oynanarak pratiklik ve objektifliğe yardımcı olunabilir.
  • Youtube veya online eğitim derslerinden İngilizce öğrenilebilir.
  • Türkçe şarkılar yerine İngilizce olanlar tercih edilebilir.
  • İngilizce hikaye, boyama kitapları, eşyalar, yiyecekler ve çeşitli aktiviteler keşfedilebilir. Bu sayede erken yaşta İngilizce öğrenmek kolaylaşacaktır.
MİDYO  Çocuk zekasını geliştiren oyunlar

Tüm bunlar yapılırken ev içinde de görsel eğitimin yerine eğitimler verilmeye devam edilebilir. Örneğin İngilizce konuşmalar yapılabilir veya eşyaların adları sorulabilir. Bu sayede Türkçe olarak öğrenilen birçok kelime farklı dillerde rahatlıkla öğrenilebilir ve ileride herhangi bir sorunla karşılaşılma ihtimali azaltılabilir. Bu avantajları sayesinde günümüzde İngilizce görsel eğitim bir hayli artmıştır.

Çocuklar İçin İngilizce Görsel Eğitim

Çocuklar İçin İngilizce Görsel Eğitim

Hangi Görsel Eğitim Setlerine Bakılabilir?

Çocuklar için İngilizce görsel eğitim setlerinin önemi artık bilinen bir gerçek. Bunun yanında satın alınması oldukça kolay. İnternetten istenilen eğitim setine göz atılabilir, satın alınabilir. Çocukların sevdikleri çizgi film kahramanları, oyuncakları anlatan eğitim setleri, eşyalar ve günlük dilde sorular, öğretmenlerin hazırladığı eğitim setleri gibi birden fazla sete bakmak mümkün. Görsel eğitimde önemli olan şey ise çocuğun küçük yaşlardan itibaren istikrarlı ve azimli olması. Aksi takdirde İngilizcenin önemi yeteri kadar anlaşılmayabilir.

Bunun için sizler de çocuklarınızla beraber bu eğitimi alabilir, ona eşlik edebilir ve soruları sorabilirsiniz. Bireylerin eğitimlerde çocuklarını teşvik etmesi yapılan araştırmalara göre çocukların beyin seviyelerinde artış gözlemlenmesine yol açmıştır. Ona pozitif içerikli sözcükler söyleyip yaptıklarını olumlarsanız İngilizce öğrenme yolunda büyük bir adım gerçekleştirmiş olacaksınız.

İlgili Makaleler
Çocukların dikkat eksikliğine faydalı olabilecek zeka oyunları

Çocuklarda dikkat eksikliği sıklıkla görülen bir problemdir. Çocuk yaşlarda genellikle odaklanmak ve ilgiyi belirli bir alana toplamak zordur. Bu gibi OKU

MİDYO  İnternetiniz yavaşsa kablosuz internet nasıl hızlandırılır?
Çocuklar için robotik kodlamanın önemi ve faydaları nelerdir? Nasıl öğrenebilirler?

Robotik kodlamanın günümüzde bir hayli önemi olduğu bilinen bir gerçek elbette. Bunun yanında bir de çocuklar için robotik kodlama avantajlarından OKU

Çocuğunuza yemek yedirirken teknoloji ile oyalamayın

Beslenme, çocuklarınızın gelişimi için büyük bir öneme sahiptir. Ancak çocuklara yemek yeme alışkanlığı kazandırmak ise sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Çocuklarınıza OKU

Artık çocuklar için hediyeler de değişti. İşte çocuklarınıza alabileceğiniz teknolojik ürünler

Çocuklar için teknolojik aletler seçerken dikkatli olmak gerekir. Aynı zamanda seçilen teknolojik aletlerin çocuğa uygun ve işlevsel olması gerekir. Çocuğa OKU