Kripto para piyasası için çok önemli bir uyarı geldi. Ve bu uyarı Bitcoin yatırımcılarını üzecek, yıllarca bekletecek bir tahmin… Çin merkezli bir kripto para borsası olan Huobi’yi kurmasıyla tanınan Jun’un şimdiki söylediklerine kulak verirsek eğer, Bitcoin yatırımcıları çok daha uzun bir süre yükseliş görmeyecek ve bu yıllar alacak.

Kripto para piyasasında kısa süre önce bir yükseliş başladı ve Bitcoin 44 bin sınırına dayandı. Ancak ABD Merkez Bankası FED’in faz artırımına gidecek olması ve Rusya ile Ukrayna arasındaki yüksek gerilim kriptoya ilgiyi geri çekti. İki ülke arasındaki savaş seslerinin yükselmesi piyasaları tepe taklak ederken, Bitcoin de bundan etkilendi.

Son yılların en büyük yatırım araçlarından biri haline gelen Bitcoin fiyat tahmini yatırımcıları üzecek gibi görünüyor. Dünyanın en büyük kripto borsalarından birinin kurucu ortağı, Bitcoin’in düşüş trendine (teknik olarak ayı piyasasına) girdiğini ve bir sonraki artış trendinin (boğa piyasası) 2024’ün sonlarına veya 2025’in başlarına kadar gelmeyeceğini belirtti.

Shiftdelete‘in haberine göre Huobi kurucu ortağı Du Junyaptığı açıklamada Bitcoin’in, kripto para birimi ağındaki “halving” adı verilen teknolojik bir değişiklikten etkilendiğini söyledi. Bilmeyenler için halving, madencilerin işlemleri doğrulamak için ödül olarak aldığı kripto para birimi miktarının yarısının kesilmesini ifade eder. Son halvingler 2016 ve 2020’de gerçekleşti ve analistler 2024’te bir halving daha gerçekleşmesini bekliyor.

MİDYO  Kuyumcuda dolar bozdururken dikkat! Kuyumcular dolar bozar mı?

2025 YILINI MI BEKLEYECEKLER?

Son yılların en büyük yatırım araçlarından biri haline gelen Bitcoin fiyat tahmini yatırımcıları üzecek gibi görünüyor. Dünyanın en büyük kripto borsalarından birinin kurucu ortağı, Bitcoin’in düşüş trendine (teknik olarak ayı piyasasına) girdiğini ve bir sonraki artış trendinin (boğa piyasası) 2024’ün sonlarına veya 2025’in başlarına kadar gelmeyeceğini belirtti.

Huobi kurucu ortağı Du Junyaptığı açıklamada Bitcoin’in, kripto para birimi ağındaki “halving” adı verilen teknolojik bir değişiklikten etkilendiğini söyledi. Bilmeyenler için halving, madencilerin işlemleri doğrulamak için ödül olarak aldığı kripto para birimi miktarının yarısının kesilmesini ifade eder. Son halvingler 2016 ve 2020’de gerçekleşti ve analistler 2024’te bir halving daha gerçekleşmesini bekliyor.

Çin merkezli bir kripto para borsası olan Huobi’yi kurmasıyla tanınan Jun, aynı zamanda Bitcoin tahminleriyle de yatırımcıların yüzünü güldürmüş bir isim. Bu yüzden kripto paralara yatırım yapanların bu tarihe dikkat etmesi gerekiyor. Jun’a göre bu döngü devam ederse, şu anda bir ayı piyasasının erken aşamasındayız. “2024’te halving olacağını bilmemize rağmen tam olarak tahmin etmek gerçekten zor, çünkü piyasayı da etkileyebilecek pek çok başka faktör var. Bu döngünün ardından, Bitcoin’de bir sonraki boğa piyasasını karşılamamız 2024’ün sonundan 2025’in başına kadar olmayacak”

Kripto fiyatları, Bitcoin’in 69.000 dolara yakın rekor seviyeye ulaştığı Kasım ayından bu yana dikkate değer bir şekilde düşüş yaşadı. Coinbase borsasında yüzde 1,8 düşüşle 37.683 dolara kadar gerileyen Bitcoin’in bütün piyasayı olumsuz etkilediğini belirtmek gerekiyor.

MİDYO  Engelli maaşı ne kadar? Engelli maaşı almak için başvuru şartları neler?
İlgili Makaleler
Dikkat! Bitcoin ve sanal paralar bağımlılık yapar mı?

Bitcoin son zamanlarda adından çok da söz ettiren bir dijital para birimi. Ama hastalık derecesinde bağımlılık yaratabiliyor. Sürekli grafiklere bakmak, OKU

Ons altın nedir?

Sıklıkla duyulmaya başlayan ve merak konusu olan "Ons altın nedir? Ne işe yarar?" sorularıdır. Ons altın ekonomi kavramı içerisinde geçen OKU

ATM’lerdeki bu paraların sırrı çözüldü. Herkesin başına gelmiştir

Son günlerde bankamatiklerden para çektiyseniz mutlaka karşılaşmışsınızdır. Para çekerken 100 ve 200'lük banknot yerine 5,10 ve 20 TL gibi düşük OKU

Bir kilosu 1000 TL. Köylülerin yeni geçim kaynağı oldu

Çamdan çıkarılan reçinenin kilosu 1000 TL'ye satılıyor. Çam ağaçlarında reçine üretimi sayesinde, orman köylerinde yaşayan halk için yeni bir gelir OKU