Cildimiz vücudumuzdaki en hassas ve en çok ilgi gerektiren yerlerimizden biridir. Onun güzel, parlak ve sağlıklı görünmesi bizim için son derece önemlidir çünkü iyi bir görünümü tamamlayan unsurların başında cilt gelir. Dünya genelinde bir sürü insan cilt bakımına her gün tonlarca para harcıyor. Bu para harcanan ürünlerin içinde yararlı olduğu kadar birçok zararlı ürün de var. Bazen cildimizi iyileştirmeye çalışırken daha beter hale getirebiliyoruz. Ama maalesef bazen tonlarca para harcamak da çare etmiyor. Her ne kadar günlük cilt bakımımıza dikkat etsek de bazen genetik ya da çevresel faktörlerden kaynaklı sorunlar yaşarız.  Geçmeyen sivilce izleri, güneş yanıkları ya da yorgunluktan oluşan göz çevremizdeki halkalar zaman zaman hayatımızı kabusa çevirebilir. Bu tarz sorunlar artık çözümsüz değil. Hayatımızı baş belası lekelerle yaşamak zorunda değiliz. İşte bu noktada karşınıza, alanında uzman dermatologlar tarafından önerilen, kullananlardan tam not almış, size bildiğiniz bütün kremleri unutturacak bir krem çıkıyor: Expigment

Etken  maddesi hidrokinon olan expigment, derinin üst tabakasında  veya vücut dokusundaki pigmentlerin (saça, göze ve deriye rengini veren yapı) aşırı artması sonucu oluşan lekeleri, göz çevresindeki koyu halka şeklindeki izleri, yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan çilleri, güneş lekelerini ve sivilce izlerini tedavi eden bir merhemdir. Raflarda yerini iki farlı şekilde alıyor. Yoğunluk derecesi %2 ve %4 olan. Bu ayrımın sebebi ise sahip olunan lekelerin yoğunluğu ve büyüklüğü. Hangisini kullanacağınıza doktorunuz karar veriyor. Doktorunuzun verdiği talimatların dışına çıkmamanız tedaviniz açısından son derece önemlidir. Yanlış ya da talimat dışı kullanımlar hastalığın seyrini olumsuz etkiler.

MİDYO  Uçuk nasıl tedavi edilir? 1 gecede uçuk geçirme yöntemleri

İzleyin: Cilt Tonunu Açan (Leke Geçiren Krem) #expigment #lekekremi

Expigment, cilt tonunu eşitleyerek cildinizi kısa sürede pürüzsüz hale getirir. Cildinize sağlıklı ve daha ferah bir görünüm veren Expigment aynı zamanda cildinizi besleyerek onu ileride alacağı olası zararlara karşı da korunaklı duruma getirir. Ayrıca içerisinde bulunan maddenin etki etmeye başlamasıyla cilt tonunda açılmalar da gözlemlenir. Siz de expigment sayesinde hayalini kurduğunuz sağlıklı cilde kısa sürede ve tonlarca para harcamadan kavuşabilirsiniz. Eczanelerde reçete ile satılan bu mucizevi kremle birlikte güzelliğinize gölge düşüren can sıkıcı lekelerden kurtulabilirsiniz.

EXPIGMENT KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER:

 • Öncelikle Expigmenti kesinlikle yazın kullanmamalısınız. Yazın yoğunlaşan güneş ışınları expigmentin içerisindeki maddeyle bir tepkime oluşturarak cildinize büyük zararlar verebilir.
 • Expigmenti kullanmadan önce cildinizin temiz ve kuru olmasına dikkat ediniz. Kremi uygulayacağınız bölge kesinlikle ıslak olmamalıdır.
 • Expigmenti sabah- akşam olmak üzere günde 2 kere kullanın.
 • Kremi uyguladıktan sonra, uyguladığınız bölgeye kremin rahatça girebilmesi açısından 2-3 dakika kadar ovalayın.
 • Expigment kremi etkili bir sonuç için 2 ay kadar kullanın. Eğer bir etkisi olmaz ya da yan etkisi olursa hemen kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışın.
 • Expigment güneşte yanmayı önlemez dolayısıyla bir güneş kremi yerine asla kullanılmaz.
 • Kurumuş, çatlamış ya da açık yaraları tedavi etmede kullanılmaz. Bu yaraların iyileşmesini bekleyip sonrasında tedaviye başlayınız.
 • 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 • Eğer expigment ağız içi, burun içi ya da gözünüze temas ederse hemen bol su ile yıkayınız.
 • Tedavi sırasında tüy dökücü, alkol ya da saç boyası kullanmayınız. Bu tür maddeler expigmentin içerisindeki maddeyle tepkime oluşturabilir ve bu da cildinize kalıcı hasarlar verebilir.
 • Tedavi sırasında UV ışınlarına maruz kalmamaya özen gösteriniz.
 • Tedaviye başlamadan önce kremin etken maddesine alerjiniz olup olmadığını mutlaka öğreniniz.
 • Expigment tedavisi sırasında güneşe çıkmayınız. Mecburi olarak çıkmanız gerekirse de önleyici kıyafetler giyiniz ve güneş kremi sürünüz.
MİDYO  Çocuklarda depresyon belirtileri ve baş etme yolları
İlgili Makaleler
Daha fazla sebze yemenin 6 yaratıcı yolu

Sebzeler, sağlığınızı artıran ve hastalıklarla savaşmaya yardımcı olan besinler ve antioksidanlar açısından zenginler bu sebeple yemeklerinize daha fazla sebze eklemek OKU

Akdeniz tipi beslenme nedir? Faydaları nelerdir? Nasıl yapılır?

Dünyanın en sağlıklı diyeti olarak bilinen, en çok tavsiye edilen Akdeniz diyetinin genel prensipleri neler? Hayatınıza nasıl uygulayabilirsiniz? Akdeniz diyeti, OKU

Coresatin krem nedir? Ne için kullanılır?

Coresatin krem son dönemlerde adı oldukça fazla duyulan bir bakım ürünüdür. Kremsi bir yapıda bulunur ve özellikle kuru ciltler üzerinde OKU

Diş temizleme aslında nasıl yapılmalı?

Diş temizliği hem sağlıklı bir diş etine sahip olmanızı sağlar hem de buna bağlı olarak diş kaybını önler. Tüm bunların OKU