Whatsapp aramasında ses karşı tarafa gitmiyor problemi oldukça yaygın olarak araştırılan bir konudur. Bu soruya cevap bulabilmek için yazımızı okuyabilir ve içerikteki çözümlerden faydalanabilirsiniz. Günümüz içerisinde en çok kullanılan ulaşım araçlarından bir tanesi de telefonlardır. Her medya gönderimine izin veren ve hızlı hizmeti nedeniyle beğeni kazanan Whatsapp, hemen hemen herkesin telefonunda yer alan bir uygulamadır. İlk çıktığı zamandan bu güne kadar oldukça büyük ilgi görmüş ve herkesin telefonlarının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bu uygulamayı kullanabilmek adına kişilerin android ya da ios destekli bir telefona ihtiyacı vardır. Ayrıca internet bağlantısı da sağlandığı zaman bu uygulama kolaylıkla kullanılabilir. Akıllı telefon ve internet ikilisinin bir araya gelmesi ile birlikte bu uygulama aracılığı ile başkalarıyla sohbet edilebilir. Uygulama yalnızca mesajlaşma değil, görüntülü ve sesli aramalar için de özelliklere sahiptir. Üstelik ücretsiz olarak kullanıma izin veren bu uygulama içerisinde herhangi bir görüşme sınırı yoktur. Whatsapp aramasında ses karşı tarafa gitmiyor sorunu ise birçok kişinin karşılaştığı bir sorundur. Görüntülü konuşmalar içinde karşı tarafı görebilirken sesinizi duyuramayabilir ya da sesli aramada karşı tarafı görürken sesinizi iletemeyebilirsiniz.

Whatsapp Hataları Ve Çözümleri

Whatsapp kullanıcılarına hem sesli hem de görüntülü arama için imkan verir. Bu konuşmalar için kullanıcıların telefonlarında TL’nin bulunmasına gerek yoktur, yalnızca internet bağlantısı ile bu görüşmeler gerçekleştirilebilir. Whatsapp aramasında ses karşı tarafa gitmiyor sorunu ise bu görüşmeler esnasında oldukça sık rastlanan bir durumdur. Öncelikle uygulama üzerinden karşı tarafla iletişim kurulmak isteniyor ise karşı tarafın da internet bağlantısının olması gereklidir. Gerekli şartlar sağlandığı takdirde kişiler karşılıklı olarak uygulama üzerinden kolaylıkla iletişim kurabilirler. Uygulama ilk çıktığı andan itibaren, ömür boyunca ücretsiz şekilde kullanılabileceğinin garantisini vermiştir. Bu nedenle kullanıcıların severek kullandığı uygulama her daim ücretsiz olarak hizmetlerinde yer alacaktır.

MİDYO  Whatsapp otomatik kaybolan mesajlar nasıl kullanılır? Özellikleri nelerdir?

İzleyin: WHATSAPP GÖRÜŞMELERİNDE SESİM KARŞI TARAFA GİTMİYOR NE YAPMALIYIM?

Whatsapp Ses Problemi ve Çözümü

Whatsapp kullanıcıları zaman içerisinde birçok problem ile karşılaşabilirler ve bunların çözümleri için internet üzerinde bir araştırma gerçekleştirirler. Whatsapp aramasında ses karşı tarafa gitmiyor çözümü de internet üzerinde en çok merak edilen konular arasında bulunuyor. Bu durumlara çözüm olarak da bazı yöntemler bulunmaktadır. Aşağıdaki çözüm yollarını test ederek sorunu çözebilir ve Whatsapp aramalarınızı iyileştirebilirsiniz.

  • İletişim kurarken kişinin internet bağlantısını kontrol etmesi gereklidir. Eğer cihaz internete bağlı ise bağlantının kalitesine bakılmalıdır. İnternet yeterli kadar güçlü değilse ve cihaz yeteri kadar modemden internet elde edemiyor ise Whatsapp ses sorunu yaşanabilir. Ancak modeme yakın alanlar içinde aynı sorun yaşanıyor ise diğer çözüm yolları denenmelidir.
  • Cihazın ses ayarları, ayarlar menüsünden kontrol edilmelidir ve hepsinin yüksekte olduğuna emin olunması gereklidir. Çoğu zaman kişiler kendilerini yanlışlıkla sessize alabiliyor ve bu nedenle iletişim sorunu yaşayabiliyorlar. Telefonun sessizde olması özellikle kişilerin sesinin gitmemesine neden olan bir durumdur.
  • Whatsapp aramasında ses karşı tarafa gitmiyor çözümü için öncelikle kişiler cihazlarını kontrol etmelidir. Yakın mesafede bulunan bir kişiyi arayabilir ve telefonun başka kişilere ses gönderip göndermediği öğrenilmelidir. Çünkü ses sorunu bazen kişiden değil, karşı taraftan kaynaklı olarak meydana gelir.
  • Kişiler görüşme sağladığı esnada ekran üzerinde bir mikrofon işareti bulunur, bu işaretin durumuna dikkat edilmelidir. Eğer işaret üzerinde çizgi bulunuyor ise yeniden işarete dokunulmalıdır. Bu işlem ile kişi mikrofon ayarlarını açmış olur ve karşı tarafa ses gitmesini sağlayabilir. Eğer bu işlemler sonucunda ses gitmiyor ise uygulama yeniden yüklenmelidir.
MİDYO  Hotmail hesabı nasıl açılır?
İlgili Makaleler
WhatsApp web nasıl kullanılır?

Akıllı telefonlar hayatımızın çok önemli bir parçası haline gelmiş durumda. İçlerinde barındırdığı uygulamalar sayesinde birçok işimizi kolayca halletmemizi sağlayan bu OKU

2 Bin TL’den uygun telefonlar ve özellikleri

Günümüzde en çok tercih edilen cihazlardan birisi ise akıllı telefonlardır, ancak kişiler çok farklı çeşitlilik olduğunu görürler. Belirli bir şekilde OKU

Android telefonlarda güvenli modun avantajları nelerdir?

Android telefonlarda kimi zaman donanımsal problemleri keşfetmek amacı ile güvenli mod seçeneği aktif edilir. Peki android telefon güvenli mod nedir OKU

iCloud şifremi unuttum nasıl açabilirim?

iCloud şifremi unuttum nasıl açabilirim? Sorusunun yanıtını arıyorsanız yazımız içerisindeki adımları uygulayarak, kendiniz için yeni bir şifre edinebilirsiniz. Apple cihazlarınıza OKU